Sorbenty


Sorbenty alebo sorpčné prostriedky sú rozdelené na 2 základné druhy

+ textilné sorbenty
+ sypké sorbenty

Textilné sorbenty sú ďalej členené do 3 skupín na:

+ univerzálne
+ chemické
+ hydrofóbne sorbenty

Pri čom jednotlivé skupiny sorbentov sú odlíšené aj farebne. Univerzálne sorbenty šedej farby sú určené pre sorpciu neagresívnych kvapalín, chemicky odolné ružové sorbenty sú materiály určené pre agresívne kvapaliny a hydrofóbne sorbenty bielej farby sú sorbenty, ktoré neprijímajú vodu a vodné roztoky a dlhodobo plávajú na vodnej hladine.

Základné sorbenty

Základný typ polypropylénového sorbentu vyrobeného technológiou meltblown, ktorý je určený k sorpcii nebezpečných kvapalín z vodnej hladiny aj pevného povrchu. Tento typ sorbentu je dodávaný v rôznych rozmeroch rolí a rohoží. Dosahuje veľmi dobrého pomeru ceny a sorpčných vlastností.

Spevnené sorbenty

Základný sorbent, ktorý je spevnený ultrazvukom. Má dlhšiu životnosť a je zvlášť vhodný na sorpciu nebezpečných kvapalín z pevného povrchu. Husté spojné body zvyšujú odolnosť materiálu proti oderu a zaisťujú rýchlejšie nasiaknutie uniknutej kvapaliny.

Prepletené sorbenty

Základný sorbent prepletený polyesterovou niťou. Takto spevnený sorbent má vyššiu mechanickú odolnosť, rýchlosť sorpcie zostáva zachovaná. Vlastnosti materiálu sú preverené niekoľkoročným používaním.

Odolné sorbenty

Polypropylénový sorbent vyrobený technológiou SMS (spunbond-meltblown-spunbond). Tento typ sorbentu je rovnako spevnený ultrazvukovými bodmi a naviac je obojstranne pokrytý spevňujúcou vrstvou spunbondu, ktorá mu zaisťuje vysokú odolnosť proti oderu a predlžuje životnosť výrobku.

Traffic

Koberec z PP vlákien spevnený tepelnou kalandráciou. Najpevnejší textilný sorbent. Znesie prejazdy aj ťažkej techniky.

Nepriepustné sorbenty

Koberec s kašírovanou (nanesenou) vrstvou polyetylénu. Nepriepustná vrstva zabráni priesaku tekutín do podkladu, na ktorom koberec leží.

  • Projekty spoločnosti Hastex

Naše projekty

bombicky.sk
Bombicky.sk

Široký výber bombičiek za skvelé ceny


Pozrieť
bombicky.sk
Sodabubble.sk

Široký výber výrobníkov a bombičiek


Pozrieť
shape
  • Recenzie

Čo o nás povedali?

kontrola hasiacich prístrojov kontrola hasiacich prístrojov kontrola hasiacich prístrojov kontrola hasiacich prístrojov kontrola hasiacich prístrojov kontrola hasiacich prístrojov kontrola hasiacich prístrojov kontrola hasiacich prístrojov
  • Služby

Služby, ktoré Hastex poskytuje